Wszystko o lakierze, jego korekcie i usuwaniu rys

 

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego auto było w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. W związku z tym najwięcej osób decyduje się na regularne czyszczenie samochodu na myjni oraz odkurzanie i pranie wnętrza auta. Nie są to jednak jedyne procesy, które wystarczają do utrzymania samochodu w niemalże perfekcyjnym stanie. Istotne jest także zadbanie o lakier – jego stan i kolor. Pytanie jednak brzmi – czy warto skorzystać z usługi korekty i polerowania lakieru?

korekta lakieru Lakier samochodowy może być poddawany kilku procesom, jednak najbardziej popularnym z nich jest polerowanie. Polerowanie lakieru to część usługi zwanej auto detailingiem, która dotyczy poprawy zewnętrznego oraz wewnętrznego wyglądu i stanu samochodu. Polerowanie jest etapem całej usługi, który należy do najbardziej czasochłonnych i szczegółowych i przebiega ono w dość skomplikowany sposób.

Aby polerowanie lakieru mogło się rozpocząć auto musi zostać wcześniej umyte, a lakier poddany innej usłudze – procesowi deironizacji i dekontaminacji. Jest to niezwykle ważna usługa, która dotyczy usuwania zabrudzeń osadzonych bardzo mocno na lakierze. Są to między innymi asfalt, drobiny metaliczne, rdza i smoła. Dopiero po przeprowadzaniu jej możliwe jest polerowanie. Następnie auto jest suszone i oglądane w celu zlokalizowania wszystkich uszkodzeń i innych, nieestetycznie wyglądających elementów, takich jak wgniecenia i rysy. Specjaliści kolejno wykonują pomiar grubości lakieru, dzięki czemu możliwe jest dokonanie decyzji o dalszym losie samochodu. W tym przypadku następuje usuwanie rys z lakieru samochodowego, intensywne polerowanie oraz ceramiczne zabezpieczenie lakieru. Warto jednak pamiętać, że w przypadku lakieru o niedużej grubości każda z czynności odbywa się delikatniej, a niektóre z nich mogą nie zostać wykonane, ze względu na bezpieczeństwo auta.

Do procesu polerowania używane są najwyższej jakości pasty oraz pady polerskie, które dobierane są do danego samochodu w zależności od kilku czynników, którymi są między innymi stopień zniszczenia, a także rodzaj lakieru. Jako, że każdy lakier jest inny, a samochody które trafiają do mechanika mogą być w różnym stanie, specjaliści powinni być doświadczeni w temacie i wiedzieć kiedy wykonywać dany etap i z jaką intensywnością. Ponadto, w profesjonalnych salonach korekta lakieru jest dostępna z pakiecie z dodatkowym odświeżeniem lamp i rur wydechowych. Biorąc pod uwagę wszystkie etapy procesu można bez wątpienia potwierdzić, że efekt po wykonaniu go jest niezwykły i zaskakujący, jednak nie tak nietrwały jak mogłoby się wydawać. Przy odpowiednim zadbaniu i pielęgnacji można cieszyć się pięknym autem przez długie lata.