Czym jest auto detailing?

 

Piękne, zadbane auto to marzenie każdego mężczyzny. Trudno jednak samemu utrzymać samochód w takim stanie, jak było na początku, gdy używa się go już kilka dobrych lat. Zwykłe korzystanie z myjni i czyszczenie auta wewnątrz nie wystarczy, aby móc powiedzieć, że auto wygląda na nowe. Jest jednak pewna usługa, dzięki której możliwe jest przywrócenie swojemu kilkuletniemu samochodowi dawnego blasku. Nazywa się ona auto detailingiem.

auto detailing Najprostsze mycie na myjni składa się ze zwykłego użycia piany aktywnej, wody i nabłyszczacza. Auto detailing z kolei jest procesem bardziej skomplikowanym, złożonym z kilku etapów, na które składają się przeróżne czynności. Może trwać nawet kilka godzin, zaczynając się od oczyszczania, a kończąc na renowacji. Cały proces ma swoje dwie części, na które składa się auto detailing zewnętrzny i wewnętrzny. Pierwsza część to etapy składające się z działań dotyczących karoserii, kół i ogólnego wyglądu zewnętrznego. Etap początkowy to pomiar lakieru, który pozwoli na późniejsze bezpieczne wykonanie całej usługi. Gdy wszystko jest sprawdzone, specjaliści przechodzą do czyszczenia dużych zabrudzeń, takich jak asfalt, smoła i wszelkiego rodzaju owady. Kolejno następuje etap pozbywania się rys, zadrapań oraz wgnieceń, po którym przychodzi czas na matowienie i przywracanie koloru samochodu. W tym etapie następuje też nałożenie powłoki ceramicznej. Każdy z tych etapów połączony w jeden proces pozwala na zapewnienie samochodowi blasku i wyglądu, dzięki któremu nawet stare auto odmłodnieje.

Auto detailing wewnętrzny z kolei jest skupiony na stanie tapicerki oraz plastikowych elementów wyposażenia. Tak jak wcześniej zostało powiedziane, nie jest to jednak standardowe czyszczenie. W przypadku auto detailingu wewnętrznego szereg działań zaczyna się od czyszczenia każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Chodzi tu zarówno o listwy, jak i uszczelki oraz inne elementy. Potem następuje pranie i odkurzanie, które następnie przechodzi w zabezpieczenie oraz konserwacje. Każdy z etapów wykonywany jest przy użyciu najwyższej jakości kosmetyków, przeznaczonych specjalnie do tego celu. Środki dobierane są do rodzaje tapicerki i całego wnętrza, co jeszcze bardziej wpływa na jakość usługi.

Biorąc pod uwagę ilość etapów oraz staranność jeśli chodzi o ich wykonywanie jak najbardziej warto jest od czasu do czasu skorzystać z tej usługi. Co zachęca do tego, to cennik auto detailingu. Wiele firm, w tym nasza, oferuje przystępne ceny za dokładne czyszczenie i renowację.