Co warto wiedzieć o najpopularniejszych usługach serwisów samochodowych?

 

Każdy serwis samochodowy różni się od siebie pod względem oferowanych usług i wykonywanych napraw. Niektórzy mechanicy specjalizują się tylko w podstawowej wymianie oleju i amortyzatorów, podczas gdy inni zajmują się także diagnostyką komputerową, auto detailingiem, a nawet myciem. Które z usług są jednak najczęściej wykonywane i co głównie warto o nich wiedzieć?

serwis samochodowy Pierwszą usługą, którą oferuje każdy serwis samochodowy bez wyjątku, jest wymiana oleju. Olej jest elementem niezbędnym w autach, który pozwala na utrzymanie odpowiedniej sprawności silnika naszego samochodu. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie tarcia komponentów mechanicznych, co tym samym zapobiega ich zniszczeniu. Jest również elementem niezbędnym podczas chłodzenia silnika, ze względu na możliwość przenoszenia ciepła z rozgrzanych powierzchni na te chłodne. Jako że z czasem użytkowania samochodu jego poziom spada, kierowcy zmuszeni są do wykonywania okresowych kontroli i wymiany oleju. Niejeden profesjonalny serwis skoda jest w stanie wybrać odpowiedni olej dla danego samochodu, dlatego klient nie musi niczym się martwić, jeśli nie zna się na tym temacie. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze serwisy oferują swoim klientom oleje pół-syntetyczne, które najlepiej sprawdzają się w miastach, lub oleje mineralne, najlepsze poza miastem.

Równie popularną, a także ważną usługą jest dezynfekcja klimatyzacji, potocznie zwana odgrzybianiem. Wiele mówi się o tym, że najważniejsze są hamulce, olej i amortyzatory. Co jednak z klimatyzacją? Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że proces jej odgrzybiania jest niesamowicie istotny na co dzień. Procedura powinna być przeprowadzana raz na rok, najlepiej w okresie wiosennym, gdy w powietrzu nie panuje tylko wilgoci. Warto jednak przez cały rok zwracać uwagę na pracę klimatyzacji i w przypadku niepokojących objawów wybrać odwiedzić serwis audi lub serwis seat. Do tych objawów należą między innymi nieprzyjemny zapach unoszący się podczas pracy wentylacji. Może on oznaczać pojawienie się kultur bakterii, które są bardzo groźne dla zdrowia i muszą być wyeliminowane jak najszybciej. Ponadto, dobrze odwiedzić serwis vw w celu dezynfekcji klimatyzacji także w takich sytuacjach jak zakup używanego auta. Pomimo zapewnień wcześniejszego właściciela co do wykonywanych serwisów, nigdy nie wiadomo kiedy dokładnie nastąpiło odgrzybianie. Dezynfekcja może być przeprowadzana na różne sposoby, z użyciem odmiennych metod i środków, dlatego warto jest zapoznać się z ofertą danego serwisu.