Charakterystyka usług oferowanych przez myjnię ręczną

 

Każdy właściciel samochodu wie jak ważne jest kontrolowanie jego stanu wewnętrznego i częste robienie przeglądów. Co jednak ze stanem zewnętrznym? Wiele osób na co dzień zaniedbuje wygląd swojego auta, decydując się na sporadyczne czyszczenie samochodu z zewnątrz i mycie szyb. W dzisiejszych czasach niejedna ręczna myjnia samochodowa oferuje jednak o wiele ciekawsze usługi, dzięki którym możliwe jest dokładne wyczyszczenie auta z zewnątrz i wewnątrz.

myjnia ręczna Najbardziej znaną tego typu usługą, która oferowana jest przez ręczne myjnie jest zwykłe czyszczenie zewnętrzne. W zależności od miejsca, w którym właściciel auta chce je pozostawić, usługa ta może się znacząco różnić. W niektórych myjniach jest to mycie z użyciem tylko i wyłącznie szamponu, a następnie jego spłukanie, podczas gdy w innych punktach jest to dokładne użycie aktywnej piany wraz z zastosowaniem specjalnych, wysokiej jakości ręczników. Jest to najtańsza usługa, która nie przekracza stu złotych i świetnie nadaje się na cotygodniowe lub dwutygodniowe czyszczenie.

Nieco droższą i już bardziej skomplikowaną usługą jest specjalne mycie detailingowe, do którego stosuje się takie środki jak aktywną pianę, szampon, deironizer, quick detailer, quick wax czy też wosk naturalny. Każdy z produktów jest bezpieczny dla samochodu i bardzo skuteczny jeśli chodzi o jego czyszczenie. Jest to proces, który składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest pokrycie samochodu aktywną pianą, która usuwa powierzchownie zanieczyszczenia. Piana radzi sobie najczęściej z małymi, brudnymi miejscami, a już samo jej użycie sprawia, że auto wydaje się wystarczająco czyste. Jednak aby samochód błyszczał się i był czysty przez dłużej konieczny jest kolejny etap, którym jest myjnia ręczna. W tym przypadku z użyciem szamponu czyszczona jest zewnętrzna część auta. Po tym w ręcznej myjni następuje etap usuwania dużych zabrudzeń, do których można zaliczyć smołę, lotną rdzę czy też asfalt. Podczas tego procesu czyszczeniu zostają poddane także dywaniki, komora silnika i felgi. Dopiero po tym etapie auto jest osuszane za pomocą chłonnych ręczników, przeznaczonych specjalnie do tego celu. W proces mycia detailingowego dodatkowym krokiem jeszcze pokrycie karoserii woskiem, dzięki którym samochód jest nabłyszczony.

Te dwie usługi choć różnią się od siebie ilością użytych środków, obydwie świetnie nadają się jako regularne, powtarzane co dwa tygodnie, czyszczenie. Oprócz tych usług można oczywiście skorzystać z dodatkowych procesów mycia, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze wyczyszczenie swojego auta. Należą do nich między innymi detailingowe czyszczenie wewnętrzne czy też pranie tapicerki.